Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Sparekassen Sjælland-Fyns referencekurs hentet 05. december 2019.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD434,74487,74
Bulgarien, Bulgarske lev, BGN366,03398,03
Canada, Canadiske dollar, CAD494,15539,65
EU, Euro, EUR736,64760,64
Japan, Japanske yen, JPY5,966,37
Kina, Kinesiske yuan renminbi onshor, CNY88,64103,64
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK93,95106,95
New Zealand, New zealandske dollar, NZD414,50467,50
Norge, Norske kroner, NOK70,0174,91
Polen, Polske zloty, PLN165,77183,77
Rusland, Russiske rubel, RUB9,5512,05
Schweiz, Schweiziske franc, CHF670,53691,93
Singapore, Singapore dollar, SGD472,73516,73
Storbritannien, Britiske pund, GBP866,46907,46
Sverige, Svenske kroner, SEK67,8772,27
Sydafrika, Sydafrikanske rand, ZAR38,9052,90
Thailand, Thailandske baht, THB21,0422,79
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK28,2730,27
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY99,02135,02
USA, Us dollar, USD660,98691,98
Ungarn, Ungarske forint, HUF2,092,42